Bill has logged 17 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Farewell, My Lovely

Farewell, My Lovely

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Doing Impossikible Stunts

Doing Impossikible Stunts

1940
×
★★
Edit this entry  
22
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hider in the House

Hider in the House

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Edit this entry  
16
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Shivers

Shivers

1975
×
★★★★
Edit this entry  
09
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★★
Edit this entry  
06
Antigone

Antigone

2019
×
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry