Bill has logged 602 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Stand at Paxton County

The Stand at Paxton County

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
1BR

1BR

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Breaking Surface

Breaking Surface

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Stalker

The Stalker

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Swallow

Swallow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Phenomenon

The Phenomenon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Christmas Crossfire

Christmas Crossfire

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ugly Sweater Party

Ugly Sweater Party

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Slayed

Slayed

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Body

Body

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night

Silent Night

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hosts

Hosts

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Master Pieces

Master Pieces

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Letters to Satan Claus

Letters to Satan Claus

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bikini Bloodbath: Christmas

Bikini Bloodbath: Christmas

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Apparition

Christmas Apparition

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Munsters' Scary Little Christmas

The Munsters' Scary Little Christmas

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Killer Raccoons 2: Dark Christmas in the Dark

Killer Raccoons 2: Dark Christmas in the Dark

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avalanche Sharks

Avalanche Sharks

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Toys of Terror

Toys of Terror

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lucky Stiff

Lucky Stiff

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Massacre on Aisle 12

Massacre on Aisle 12

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Snow Shark: Ancient Snow Beast

Snow Shark: Ancient Snow Beast

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Nightmare

Christmas Nightmare

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Secrets in the Snow

Secrets in the Snow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Zombies

Christmas Zombies

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Happy Horror Days

Happy Horror Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Traveler

The Traveler

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Snowbeast

Snowbeast

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
It Cuts Deep

It Cuts Deep

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry