• The Beginning: Making 'Episode I'

  • Scooby-Doo! and the Cyber Chase

    ★★★

  • Training Day

    ★★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★

  • Zoolander

    ★½

  • America: A Tribute to Heroes

  • The Making of 'Cape Fear'

  • Eraserhead Stories

  • Ghosts of Mars

    ★½

  • Jay and Silent Bob Strike Back

    ★★½

  • Osmosis Jones

    ★★★

  • American Pie 2

    ★★★

  • Pierre and Sonny Jim

  • Rush Hour 2

    ★★★½

  • The Princess Diaries

    ★★★½

  • The Others

    ★★★½

  • Planet of the Apes

    ★★

  • Jason X

    ★½

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Jurassic Park III

    ½

  • The Score

    ★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★

  • Scary Movie 2

  • Cats & Dogs

    ★★★½

  • Jeepers Creepers

    ★★★½

  • A.I. Artificial Intelligence

    ★★★

  • The Fast and the Furious

    ★★★

  • Ghost World

    ★★★

  • Lara Croft: Tomb Raider

    ★★½

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★½

  • Swordfish

    ★★½

  • Atlantis: The Lost Empire

    ★★★★

  • Pearl Harbor

    ★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • The Piano Teacher

    ★★★★

  • No Man's Land

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★★½

  • The Mummy Returns

    ★★½

  • Joe Dirt

  • Bridget Jones's Diary

    ★½

  • The Animal

    ½

  • Spy Kids

    ★★★★

  • Moulin Rouge!

    ★★★½

  • A Knight's Tale

    ★★★

  • Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure

    ★★½

  • Fat Girl

    ★★

  • Hannibal

    ★★★

  • From Hell

    ★★

  • Pulse

    ★★★★

  • Wet Hot American Summer

    ★★★½

  • Super Troopers

    ★★

  • Donnie Darko

    ★★★★½

  • The Pledge

    ★★★

  • Enemy at the Gates

    ★★½

  • Traffic

    ★★★

  • Miss Congeniality

    ★★★

  • Batman Beyond: Return of the Joker

    ★★★½

  • Dude, Where's My Car?

    ★★★½

  • The Emperor's New Groove

    ★★★

  • Cast Away

    ★★★½

  • Ali G, Aiii

    ★★½

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★

  • Unbreakable

    ★★★

  • Little Nicky

    ½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Book of Shadows: Blair Witch 2

    ★★

  • Bedazzled

    ★★½

  • 102 Dalmatians

    ★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • Meet the Parents

    ★★

  • Scooby-Doo and the Alien Invaders

    ★★★★

  • Remember the Titans

    ★★★½