Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Nihil, or All the Time in the World

Nihil, or All the Time in the World

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Labyrinth of Dreams

Labyrinth of Dreams

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Taxi zum Klo

Taxi zum Klo

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lunacy

Lunacy

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Delta

The Delta

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Flaming Ears

Flaming Ears

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Whisperer in Darkness

The Whisperer in Darkness

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Electric Dragon 80.000 V

Electric Dragon 80.000 V

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Versailles

Versailles

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Space Necronomicon

Space Necronomicon

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Onpaku

Onpaku

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Venus in Fur

Venus in Fur

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Passages

Passages

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unidentified Objects

Unidentified Objects

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Desperate Souls, Dark City and the Legend of Midnight Cowboy

Desperate Souls, Dark City and the Legend of Midnight Cowboy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Problemista

Problemista

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Charlie: The Rise and Fall of Chef Charlie Trotter

Love, Charlie: The Rise and Fall of Chef Charlie Trotter

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Tommy Guns

Tommy Guns

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Renfield

Renfield

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Origin of Evil

The Origin of Evil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drifter

Drifter

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
About Us But Not About Us

About Us But Not About Us

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Old Narcissus

Old Narcissus

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Winter Boy

Winter Boy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ordinary Failures

Ordinary Failures

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Split

Split

1989
×
★★★
Edit this entry  
09
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moon Garden

Moon Garden

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Virtue

Virtue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Master

Master

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Devil's Peak

Devil's Peak

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Happy Valley

Happy Valley

2020
×
Edit this entry  
03
- force -

- force -

2020
×
Edit this entry  
03
Signal 8

Signal 8

2019
×
Edit this entry  
03
E-Ticket

E-Ticket

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sissy

Sissy

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Downtown '81

Downtown '81

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
The Five Devils

The Five Devils

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once It Started It Could Not End Otherwise

Once It Started It Could Not End Otherwise

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Kafka's Supermarket

Kafka's Supermarket

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
More British Sounds

More British Sounds

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★
Edit this entry