RSS feed for William
  • Hollywood

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Spirits in the Forest

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • The Family

    ★★★

  • Planet of the Humans

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Where Does a Body End?

    ★★★½

  • Our Godfather

    ★★★

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • Brecht

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • System Crasher

    ★★★½

  • The Wandering Earth

    ★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Report

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • IO

    ★★★

  • In Your Hands

    ★★½

  • Watership Down

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Mirage

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

    ★★★½

  • Replicas

    ★★½

  • I Still See You

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Black Earth Rising

    ★★★½

  • High Life

    ★★★

  • A Private War

    ★★★

  • Kursk

    ★★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • 22 July

    ★★★½

  • Inside Lehman Brothers

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★