• George Carlin's American Dream

  • The Deep End

  • Firestarter

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

  • The Bubble

  • Ambulance

    ★½

  • The Kids in the Hall: Comedy Punks

  • X

    ★★

  • The Batman

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

  • Death on the Nile

  • Moonfall

    ★½

  • We Need to Talk About Cosby

  • Scream

  • The Super Bob Einstein Movie

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

  • 'Twas the Fight Before Christmas

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

  • Joy Ride

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Listening to Kenny G

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Old Henry

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Mad God

  • Demonic

  • The Suicide Squad

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Old

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • The Forever Purge

  • The Tomorrow War

  • The Deep House

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • We Need to Do Something

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It