• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Stressed Out

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Murina

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Wolfgang

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Shadow in the Cloud

  • Nomadland

    ★★★★

  • Under the Open Sky

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½