Sort by

lizzie has logged 38 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Circle

Circle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Munchausen

Munchausen

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
It

It

1990
×
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fracture

Fracture

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
So Dark the Night

So Dark the Night

1946
×
Read the review Edit this entry  
17
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Captive

The Captive

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Three Stooges

The Three Stooges

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry