• Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Senior Year

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Dolittle

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★