• El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Vice

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Widows

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Set It Up

    ★★½

  • Tag

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • The Commuter

    ★★½

  • The Post

    ★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★½

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Concussion

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • Furious 7

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★

  • Chef

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Fast & Furious 6

    ★★★

  • The Spectacular Now

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Think Like a Man

    ★★½

  • Moneyball

    ★★★½

  • Contagion

    ★★★★★