Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Edit this entry  
21
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★½
Edit this entry  
20
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Edit this entry  
13
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Think Like a Man

Think Like a Man

2012
×
★★½
Edit this entry  
08
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
Concussion

Concussion

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry