• Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Outside the Wire

  • Stuck Apart

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Don't Tell a Soul

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

  • High Score

  • Project Power

    ★★½

  • Ghosts of War

    ½

  • Looks That Kill

    ★★★½

  • The Hater

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Model Citizen

  • Baba Parası

    ½

  • Dolittle

  • Güzelliğin Portresi

    ½

  • You've Got Murder

    ★★★★

  • Karakomik Filmler

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Vivarium

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

  • Captain Marvel

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • Dead in a Week (Or Your Money Back)

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Deadpool 2