Kaan has logged 49 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Control

Control

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Thing

The Thing

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cashback

Cashback

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Station

Station

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Square

The Square

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★★
Edit this entry  
12
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Due Date

Due Date

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Egg

Egg

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
Son Ders: Aşk ve Üniversite

Son Ders: Aşk ve Üniversite

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Two in the Shadow

Two in the Shadow

1967
×
★★★
Edit this entry  
04
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Brothers Grimm

The Brothers Grimm

2005
×
★★
Edit this entry  
28
40

40

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
I Origins

I Origins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stuck Apart

Stuck Apart

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Super

Super

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
50/50

50/50

2011
×
★★½
Edit this entry