BillyStevenson has logged 144 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Monster

The Monster

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Call

The Call

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Results

Results

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Day After

The Day After

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
LBJ

LBJ

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Manhunt

Manhunt

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Submergence

Submergence

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry