BillyStevenson has logged 17 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Square

The Square

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wall

The Wall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry