diana has logged 27 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★
Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★
Edit this entry