• Scream

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • Kick-Ass

    ★★★★

  • 8 Mile

    ★★★½

  • The Lost Boys

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½