RSS feed for Binder_Palogi
Sort by

Binder_Palogi has logged 58 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Creep

Creep

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In Face of the Crime

In Face of the Crime

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
27
In Face of the Crime

In Face of the Crime

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
In Face of the Crime

In Face of the Crime

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Quiet Ones

The Quiet Ones

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
23
Der Schimmelreiter

Der Schimmelreiter

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In Face of the Crime

In Face of the Crime

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
In Face of the Crime

In Face of the Crime

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
20
In Face of the Crime

In Face of the Crime

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
In Face of the Crime

In Face of the Crime

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
Oculus: Chapter 3 - The Man with the Plan

Oculus: Chapter 3 - The Man with the Plan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Go Go Tales

Go Go Tales

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★½
Edit this entry  
16
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★★½
Edit this entry  
14
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
13
White House Down

White House Down

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In Face of the Crime

In Face of the Crime

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tatort: Hydra

Tatort: Hydra

×
★★★
Edit this entry  
11
The Element of Crime

The Element of Crime

1984
×
★★★½
Edit this entry  
10
When Night Falls on the Reeperbahn

When Night Falls on the Reeperbahn

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bay

The Bay

2012
×
★★½
Edit this entry  
09
The Floorwalker

The Floorwalker

1916
×
★★
Edit this entry  
08
I Served the King of England

I Served the King of England

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
Kingdom of the Silver Lion

Kingdom of the Silver Lion

1965
×
★★★
Edit this entry  
07
The Wild Men of Kurdistan

The Wild Men of Kurdistan

1965
×
★★★
Edit this entry  
06
Fly Away

Fly Away

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Three Men in the Snow

The Three Men in the Snow

1955
×
★★★★
Edit this entry  
06
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Madame and Her Niece

Madame and Her Niece

1969
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dial Love for Murder

Dial Love for Murder

1970
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Godson

The Godson

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Du und Deine Umwelt

Du und Deine Umwelt

1975
×
★★★★
Edit this entry  
04
Martins Feuer

Martins Feuer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Women by Night

Women by Night

1962
×
Read the review Edit this entry  
03
Untamed Women

Untamed Women

1952
×
★★★★
Edit this entry  
03
Venom

Venom

1966
×
★★★½
Edit this entry  
03
Tugboat M 17

Tugboat M 17

1933
×
★★★★
Edit this entry  
03
Frankie the Milkman

Frankie the Milkman

1956
×
★★★½
Edit this entry  
03
Achterbahn der Gefühle

Achterbahn der Gefühle

1995
×
★★★
Edit this entry  
03
Yesterday when I was Young

Yesterday when I was Young

1976
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Shaolin Kung-Fu Mystagogue

Shaolin Kung-Fu Mystagogue

1977
×
★★
Edit this entry