Sort by

Ben has logged 351 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read prior review Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
LEGO Star Wars: Revenge of The Brick

LEGO Star Wars: Revenge of The Brick

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
Edit this entry  
07
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★½
Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry