• Dune

    ★★★★★

  • Coming Out

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Circumstantial Pleasures

  • Emma.

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • The Fall

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Spiral

    ★★★

  • My Skin, Luminous

  • Nimic

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Liberte

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Koko-di Koko-da

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Aragne: Sign of Vermillion

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Fahrenheit 451

  • Deadpool 2

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Wolf House

    ★★★★

  • Luz

    ★★★★

  • Shakedown

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Permanent Green Light

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Catcalls

  • Creep 2

    ★★★

  • Lira's Forest

  • Downrange

    ★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • mother!

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★

  • Double Mints

    ★★½

  • Delectable You

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

    ★★★½

  • Blame!

    ★½

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Haus of Pain

  • The Endless

    ★★½

  • Ghost Bride of Dracula

    ½

  • Netflix Live

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Burlesque: Heart of the Glitter Tribe

    ★★

  • The Party

    ★★★★½

  • Skins

    ★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • The Home

  • November

    ★★★★½

  • The Burden

    ★★★

  • The Colour Of His Hair

  • Get Out

    ★★★★½

  • XX

    ★★