Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Edit this entry  
15
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Heathers

Heathers

1989
×
★★½
Edit this entry  
25
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Gummo

Gummo

1997
×
★★
Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Come True

Come True

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Descent

The Descent

2005
×
★★½
Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
Edit this entry  
12
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
07
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Edit this entry  
03
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★
Edit this entry  
02
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★½
Edit this entry  
01
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
30
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Edit this entry  
05
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★
Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Edit this entry