• The Northman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • The Man Who Drew God

  • Dune

    ★★★★½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • A Story of One's Own

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Malcolm & Marie

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Evil Eye

    ★½

  • Horse Girl

  • Sonic the Hedgehog

  • Possessor

    ★★★½

  • His House

    ★★

  • Cats

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Spookley and the Christmas Kittens

  • Merry Liddle Christmas

  • Arctic Dogs

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Fantastic Fungi

    ★★½

  • Waves

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Child's Play

    ½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Cuck

    ½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Good Boys

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Shrek Retold

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Trump Prophecy

    ½

  • The Hug

  • Squirrel

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Peppermint

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Skin

  • The Grand Bizarre

    ★★★½

  • Spot of the 22nd Ji.hlava IDFF