Sort by

Clay has logged 28 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jerrod Carmichael: 8

Jerrod Carmichael: 8

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Capote

Capote

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★½
Edit this entry  
10
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
Edit this entry  
01
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry