Sort by
  • Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

    ★★

  • Christmas As Usual

  • My Norwegian Holiday

  • Napoleon

    ★★

  • Leave the World Behind

  • Society of the Snow

  • The Killer

  • Poor Things

    ★★★★

  • Mannen Henger

  • Oppenheimer

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • Fast X

  • Beau Is Afraid

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • 20 Days in Mariupol

    ★★★★½

  • Narvik

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

  • Troll

  • The Autopsy

  • Viking Wolf

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Jentetur

  • Luckiest Girl Alive

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Glass Onion

  • Sisu

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

  • Bones and All

  • Barbarian

  • After Ever Happy

  • War Sailor

    ★★★★

  • Royalteen

  • Day Shift

  • Prey

    ★★

  • Purple Hearts

  • Bullet Train

    ★½

  • Nope

    ★★★★

  • Spiderhead

  • Elvis

  • Sick of Myself

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • The Stranger

  • Sneakerella

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Morbius

  • The Batman

    ★★★★

  • The Outfit

  • Moonfall

  • Navalny

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • The King's Man

    ★½

  • Nightmare Alley

  • Three Wishes for Cinderella

  • Red Notice

  • The Shadow in My Eye

  • The Chestnut Man

  • No Time to Die

  • The Black Phone

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★