• Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Kamli

    ★★★★★

  • Thar

    ★★★½

  • Jalsa

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • AK vs AK

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Ludo

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Disciple

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Nimic

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Sonchiriya

    ★★★★

  • Gully Boy

    ★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★½

  • The Lift Boy

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Bhavesh Joshi Superhero

    ★★★★

  • Asako I & II

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Spielberg

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Raees

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Dangal

    ★★★

  • Trapped

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Baar Baar Dekho

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Udta Punjab

    ★★★

  • Raman Raghav 2.0

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★½

  • The Intern

    ★★★

  • Black Mass

    ★★★½

  • Shaandaar

  • Drishyam

    ★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Dil Dhadakne Do

    ★★★