Sort by
  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Deep House

    ★★★

  • The Power

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • Mulan

    ★½

  • Baba Yaga: Terror of the Dark Forest

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Eli

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Joker

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Itsy Bitsy

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Ma

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • The Furies

    ★★½

  • Hellboy

    ★★

  • The Silence

    ★½

  • Alien: Ore

    ★★★½

  • Alien: Specimen

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Alien: Harvest

    ★★★

  • Alien: Alone

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Alien: Night Shift

  • Alien: Containment

    ★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★½

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Prodigy

    ★★★½

  • The Wandering Earth

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Sweetheart

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Hole in the Ground

    ★★½

  • Polaroid

    ½

  • Escape Room

    ★★★

  • Aurora

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • The Possession of Hannah Grace

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Replicas

    ½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • The Head Hunter

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • Hell Fest

    ★★★

  • Gutter

    ★★★