Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Curve

Curve

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Power

The Power

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Baba Yaga: Terror of the Dark Forest

Baba Yaga: Terror of the Dark Forest

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sugar Hill

Sugar Hill

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Komodo

Komodo

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Contracted

Contracted

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Children of the Corn II: The Final Sacrifice

Children of the Corn II: The Final Sacrifice

1992
×
Read the review Edit this entry  
09
The Thaw

The Thaw

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wishmaster 2: Evil Never Dies

Wishmaster 2: Evil Never Dies

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The House on Skull Mountain

The House on Skull Mountain

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Visiting Hours

Visiting Hours

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Flavia the Heretic

Flavia the Heretic

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Infection

Infection

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Daughter of Darkness

Daughter of Darkness

1990
×
★★
Edit this entry  
16
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★½
Edit this entry  
16
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
Edit this entry  
28
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★½
Edit this entry  
27
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★½
Edit this entry  
26
Orca

Orca

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Prophecy

Prophecy

1979
×
★★★
Edit this entry  
21
The Unnamable

The Unnamable

1988
×
Edit this entry  
20
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry