• The Mitchells vs. The Machines

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • The Prom

  • The Stand In

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★

  • 30 Rock: A One-Time Special

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Relic

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Antigone

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★