Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Stand In

The Stand In

2020
×
Edit this entry  
21
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★½
Edit this entry  
13
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Edit this entry  
13
Heathers

Heathers

1989
×
★★½
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
Edit this entry  
11
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Edit this entry  
27
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★½
Edit this entry  
27
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Edit this entry  
27
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
Edit this entry  
30
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★
Edit this entry  
30
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★½
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Mummy

The Mummy

1999
×
Edit this entry  
15
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
Edit this entry  
04
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★
Edit this entry  
03
Face/Off

Face/Off

1997
×
½
Edit this entry  
02
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
X2

X2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
X-Men

X-Men

2000
×
★★
Edit this entry  
25
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Edit this entry  
25
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Edit this entry  
25
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★
Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
Edit this entry  
22
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★
Edit this entry  
05
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Relic

Relic

2020
×
★★½
Edit this entry