• X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Moxie

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Pink Skies Ahead

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • All Together Now

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • Goddess of the Fireflies

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Antigone

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • How to Build a Girl

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Papicha

    ★★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Native Son

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

  • Good Girls Get High

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Greta

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The New Romantic

    ★★

  • Family First

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★