Sort by

Chris has logged 29 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Night Without Distance

Night Without Distance

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Disobedient

The Disobedient

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Neither God Nor Santa María

Neither God Nor Santa María

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Laloux

Fantastic Laloux

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Evaporating Borders

Evaporating Borders

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Am Road Comic

I Am Road Comic

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Two Sights

The Two Sights

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Who Are You, Polly Maggoo?

Who Are You, Polly Maggoo?

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Great Directors

Great Directors

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Occidente

Occidente

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Butter on the Latch

Butter on the Latch

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Life

A Simple Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Road

Red Road

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
War Requiem

War Requiem

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Plastic Bag

Plastic Bag

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ingrid Bergman: In Her Own Words

Ingrid Bergman: In Her Own Words

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mr. X

Mr. X

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love Is All You Need

Love Is All You Need

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry