Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fifth Estate

The Fifth Estate

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jim Jefferies: High n' Dry

Jim Jefferies: High n' Dry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Project Power

Project Power

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Predators

Predators

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The End?

The End?

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Day of the Dead

Day of the Dead

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Undead

Undead

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
All of Us Are Dead

All of Us Are Dead

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dead Set

Dead Set

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rammbock: Berlin Undead

Rammbock: Berlin Undead

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Before Dawn

Before Dawn

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Horde

The Horde

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mulberry Street

Mulberry Street

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bloodsucking Bastards

Bloodsucking Bastards

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bull

Bull

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cell

Cell

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry