• Crimes of the Future

    Crimes of the Future

    ★★★★

    I’m never having surgery again.

  • Elvis

    Elvis

    ★★★★½

    2nd watch and I added another half star. Austin Butlers performance is next level.

  • Top Gun: Maverick

    Top Gun: Maverick

    ★★★★½

    Action at its finest. I was invested the whole time. So good.

  • The Fifth Estate

    The Fifth Estate

    ★★★

    Cumberbatch takes the cake for the best Australian accent in cinematic history.

  • Jim Jefferies: High n' Dry

    Jim Jefferies: High n' Dry

    ★★★★

    The greatest comedian Australia has ever produced. No questions.

  • Warcraft

    Warcraft

    ★★½

    This movie is all over the place. Still a fun watch in parts, but i get the hate.

  • Project Power

    Project Power

    ★★★½

    Entertaining in parts and a sick concept. Could’ve been executed better though.

  • Pamela, A Love Story

    Pamela, A Love Story

    ★★★★½

    Pamela is an icon.

  • Predators

    Predators

    ★★½

    Um, okay?

  • Prometheus

    Prometheus

    ★★★★

    This movie is awesome, but i still think Alien: Covenant is better. Sue me.

  • Alien: Covenant

    Alien: Covenant

    ★★★★

    Another awesome addition to the Alien franchise. Ridley Scott can do no wrong.

  • The Mist

    The Mist

    ★★★★

    Jesus christ…. that ending…