Sort by
  • Adult Swim Yule Log

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Pearl

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Choose or Die

    ★½

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Windfall

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★★

  • Watcher

    ★★

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Finch

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Sundown

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★½

  • The Trip

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Saloum

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • The Midnight Sky

  • The Call

    ★★★

  • Mank

    ★★★