RSS feed for Bizon

Bizon has logged 146 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
14 Blades

14 Blades

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
SPL: Kill Zone

SPL: Kill Zone

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bride with White Hair

The Bride with White Hair

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Host

The Host

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lure

The Lure

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gimme the Loot

Gimme the Loot

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blood Car

Blood Car

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Transfiguration

The Transfiguration

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Seven Five

The Seven Five

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
Read the review Edit this entry  
20
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry