• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Eternals

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The French Dispatch

  • Gaia

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ½

  • The Queen's Gambit

  • Jiang Ziya: The Legend of Deification

    ★★★★★

  • Emma.

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Klaus

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Synchronic

    ★★

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

  • Brightburn

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★★★

  • Fighting with My Family

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Honey Boy

  • The Farewell

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

  • Bad Times at the El Royale

  • Apostle

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

  • mid90s

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • The Meg

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★★

  • Shoplifters

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War