Sort by

Bizzy has logged 44 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gaia

Gaia

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Closer

Closer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
50/50

50/50

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All Summers End

All Summers End

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flower

Flower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Host

The Host

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Curious George

Curious George

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brightburn

Brightburn

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry