• The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

  • No Time to Die

  • The Guilty

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

  • The Ice Road

  • The Woman in the Window

  • Uncanny Valley

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Capone

    ★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • Days

    ★★★★

  • Siberia

    ★★★★

  • Be Water

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • The Grand Tour Presents: Seamen

  • Subject to Review

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ma

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Framing John DeLorean

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Mr. Pregnant

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Notes from Melanie

    ½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • Glass

    ★★

  • The Mule

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Twisted Pair

    ½

  • High Life

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • The Equalizer 2

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • Gotti

    ½

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Sand

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★

  • Strokes of Genius

  • Thunder Road

    ★★★★★

  • The Last Days of Knight

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½