Sort by

Benjamin has logged 662 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Oblong Box

The Oblong Box

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Man Rots from the Head

Man Rots from the Head

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pauline Alone

Pauline Alone

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Newton Boys

The Newton Boys

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Running Man

Night of the Running Man

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Alligator People

The Alligator People

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Magic

Magic

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wrong Cops

Wrong Cops

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hector's Hectic Life

Hector's Hectic Life

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Dream

A Christmas Dream

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
V.I. Warshawski

V.I. Warshawski

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Boogens

The Boogens

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Sssssss

Sssssss

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Incredible Melting Man

The Incredible Melting Man

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Return to Horror High

Return to Horror High

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★
Read the review Edit this entry