Sort by

Benjamin has logged 59 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Party Wire

Party Wire

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mad Magician

The Mad Magician

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Admirable Crichton

The Admirable Crichton

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
D.O.A.

D.O.A.

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Little Foxes

The Little Foxes

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The River's Edge

The River's Edge

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dolly Dearest

Dolly Dearest

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
One Touch of Venus

One Touch of Venus

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
It's Alive

It's Alive

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Slightly French

Slightly French

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stranger on the Third Floor

Stranger on the Third Floor

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Woman

The Invisible Woman

1940
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Tread

Tread

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Picture of Dorian Gray

The Picture of Dorian Gray

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Da Sweet Blood of Jesus

Da Sweet Blood of Jesus

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kings

Kings

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dirt

Dirt

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bendito Machine V: Pull the Trigger

Bendito Machine V: Pull the Trigger

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulignans

Mulignans

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
8:46

8:46

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carny

Carny

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
If You Could Only Cook

If You Could Only Cook

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★
Edit this entry  
15
My Darling Vivian

My Darling Vivian

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Whole Town's Talking

The Whole Town's Talking

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hussy

Hussy

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Body Snatcher

The Body Snatcher

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ransom!

Ransom!

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night of the Lepus

Night of the Lepus

1972
×
Read the review Edit this entry  
13
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Legend of the Werewolf

Legend of the Werewolf

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Balloonatic

The Balloonatic

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Undercurrent

Undercurrent

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Third Generation

The Third Generation

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Oscar

Oscar

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hive

The Hive

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Deadly Bees

The Deadly Bees

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Angel

Black Angel

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Foreign Intrigue

Foreign Intrigue

1956
×
★★
Read the review Edit this entry