• Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • 6 Balloons

    ★★★

  • Mute

    ★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★½

  • Thelma

    ★★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Porto

    ★½

  • The Student

    ★★★½

  • Queen of Earth

    ★★★★½

  • Fish Tank

    ★★★★½

  • Monster

    ★★★★

  • Straw Dogs

    ★★★½

  • The Females

    ★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★

  • Bonnie and Clyde

    ★★★½

  • Belle de Jour

    ★★★★

  • The Young and the Damned

    ★★★½