Sort by

BjorkShandy has logged 70 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Peep Show

Peep Show

1981
×
Edit this entry  
13
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Edit this entry  
10
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shameless

Shameless

2012
×
Edit this entry  
10
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Red Dwarf

The Red Dwarf

1998
×
Edit this entry  
06
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
06
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
½
Edit this entry  
06
Mark & Russell's Wild Ride

Mark & Russell's Wild Ride

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Norbit

Norbit

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Nella mischia

Nella mischia

1995
×
Edit this entry  
06
The Mighty Boosh Live

The Mighty Boosh Live

2006
×
Edit this entry  
06
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Real Little Britain

The Real Little Britain

2004
×
Edit this entry  
06
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Siblings

Siblings

2004
×
Edit this entry  
06
The Misadventures of Rick and Morty

The Misadventures of Rick and Morty

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
High School Big Shot

High School Big Shot

1959
×
Edit this entry  
06
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Cuckoo

Cuckoo

2014
×
Edit this entry  
06
Come Fly with Me

Come Fly with Me

1963
×
Edit this entry  
06
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Her and She and Him

Her and She and Him

1970
×
Edit this entry  
06
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
05
Life on Mars

Life on Mars

2006
×
Edit this entry  
05
RV

RV

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Extras

Extras

2001
×
Edit this entry  
05
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Hitler: The Rise of Evil

Hitler: The Rise of Evil

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Uncle

Uncle

1996
×
Edit this entry  
05
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
★★★★½
Edit this entry