• Senior Year

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Everybody Hates Johan

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • Hellbound

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Trip

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Cuties

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Harajuku

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Snowman

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★

  • The Ritual

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½