Sort by

bkahn has logged 89 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Cedar Rapids

Cedar Rapids

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Papillon

Papillon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
24
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★½
Edit this entry  
08
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Aningaaq

Aningaaq

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Enter the Streets of Myth

Enter the Streets of Myth

2013
×
Edit this entry  
10
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Liberty

Liberty

1929
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
★★★★
Edit this entry  
10
One Week

One Week

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen

Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Trance

Trance

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★
Edit this entry  
21
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Stoker

Stoker

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fearless Hyena

Fearless Hyena

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★
Edit this entry  
08
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★½
Edit this entry  
08
New Police Story

New Police Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Edit this entry  
26
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★½
Edit this entry  
24
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Odd Couple

Odd Couple

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★½
Edit this entry