• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Fyre

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The Rachel Divide

    ★★★★

  • Game Over, Man!

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • The Last Resort

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Wonder

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • The Mountain Between Us

    ★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Faces Places

  • Okja

    ★★★★½

  • Get Me Roger Stone

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

  • The Surrounding Game

    ★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★

  • Icarus

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★

  • Fences

    ★★★★½