Ben has logged 26 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wind River

Wind River

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cheatin'

Cheatin'

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The World's End

The World's End

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Founder

The Founder

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Witness

The Witness

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry