RSS feed for Bryan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Youth

Youth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Nine Queens

Nine Queens

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Room

Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Woman in the Window

The Woman in the Window

1944
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ride the Pink Horse

Ride the Pink Horse

1947
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★½
Edit this entry  
16
No Man's Land

No Man's Land

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Edit this entry  
04
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Edit this entry  
02
Il Divo

Il Divo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Consequences of Love

The Consequences of Love

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★★
Edit this entry  
19
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Quiet American

The Quiet American

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Night and Fog

Night and Fog

1955
×
★★★★
Edit this entry  
03
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Big Hit

The Big Hit

1998
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★½
Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Way Down East

Way Down East

1920
×
★★★½
Edit this entry  
30
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★½
Edit this entry