RSS feed for Bryan

Bryan has logged 73 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Plagues & Pleasures On the Salton Sea

Plagues & Pleasures On the Salton Sea

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★½
Edit this entry  
13
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Harvey

Harvey

1950
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Religulous

Religulous

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★
Edit this entry  
09
General Magic

General Magic

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Lola Montès

Lola Montès

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★
Edit this entry  
02
Within Our Gates

Within Our Gates

1920
×
★★★
Edit this entry  
16
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Smiling Madame Beudet

The Smiling Madame Beudet

1923
×
★★★
Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Love Me If You Dare

Love Me If You Dare

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★
Edit this entry  
05
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★½
Edit this entry  
01
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tristana

Tristana

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Piano

The Piano

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★½
Edit this entry  
01
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
Dreams

Dreams

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Misfits

The Misfits

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
The Greatest Show on Earth

The Greatest Show on Earth

1952
×
★★★
Edit this entry  
07
La Belle Noiseuse

La Belle Noiseuse

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★
Edit this entry  
29
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★
Edit this entry  
27
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
Identity

Identity

2003
×
★★½
Edit this entry  
15
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★½
Edit this entry  
08
Belle Starr

Belle Starr

1941
×
★★½
Edit this entry  
21
Romper Stomper

Romper Stomper

1992
×
★★★½
Edit this entry  
10
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ecstasy

Ecstasy

1933
×
★★★
Edit this entry  
09
A Cottage on Dartmoor

A Cottage on Dartmoor

1929
×
★★★
Edit this entry