Sort by
  • Babylon

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Violent Night

    ★★★

  • Spirited

    ½

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★½

  • She Said

    ★★

  • Halloween Ends

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

  • Till

    ★★½

  • Hellraiser

    ★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★½

  • Smile

    ★★★★

  • Sick

    ★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Causeway

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Bros

    ★★★

  • Blonde

    ★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★★★★

  • Fall

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★★★

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★★★

  • Stars at Noon

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • Men

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • EO

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★½

  • The Staircase

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Bubble

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½