Brandon has logged 328 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Edit this entry  
22
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ellen DeGeneres: Here and Now

Ellen DeGeneres: Here and Now

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Destroyer

Destroyer

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Monrovia, Indiana

Monrovia, Indiana

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mandy

Mandy

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Book Club

Book Club

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mirror Crack'd

The Mirror Crack'd

1980
×
★★½
Edit this entry  
22
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
½
Read the review Edit this entry